Vona Emőke gyermekpszichológus, klinikai szakpszichológus Budapesten

Gyermek és felnőtt pszichológiai tanácsadás és olnline tanácsadás a XXII. kerületben

JÁTÉKSZOBA

Vona Emőke

Gyermek és felnőtt pszichológiai tanácsadás és online tanácsadás

1222 Budapest Szilánk utca 4.

pszichologus@vonaemoke.hu

Gyakori kérdések

Hogyan mondjuk meg a gyereknek, hogy el fogunk válni?

A családi titkok, ki nem mondott érzések nyomást gyakorolnak a gyerekre, akinek különös képességei vannak arra, hogy könnyen ráérez a tabu témákra. Ha konkrétan nem is, de az érzések szintjén tudja, hogy valami titok lappang körülötte. A titok pedig izolál, elszigetel, így a gyerek egyedül marad érzéseivel, szorongásaival. Beszélni kell róla, lehetőség szerint együtt az apával és az anyával. Érdemes a beszélgetést úgy időzíteni (hétvégén), hogy legyen ideje megnyugodni, és fontos, hogy elég figyelmet kapjon. Természetesen nem az utolsó pillanatban, hogy legyen idő felkészülni a költözésre, veszteségekre. A gyerekek hajlamosak magukat okolni a válásért, számukra a válás mindig trauma még akkor is, ha nem mutatják ki. Életkortól függetlenül az egészséges családról alkotott kép omlik össze bennük, hiszen a családi struktúra átrendeződik. A felnőttek megszűnnek egymás számára párként létezni, de a gyermeknek örökké a szülei maradnak.

Szülők és családok

>> Gyermek tanácsadás

Szülőkonzultáció

Előfordulhat, hogy a szülőnek útmutatásra, tanácsadásra van szüksége, mert bizonyos gyermekneveléssel kapcsolatos kérdésben elakadt. Ebben az esetben elég lehet, ha a szülővel beszélünk, illetve akkor is, ha a gyerek három év alatti. Ekkor szintén a szülővel folytatott beszélgetésre kerül sor.

Bejelentkezés után első alkalommal szintén a szülővel/szülőkkel konzultálok az első interjú és anamnézis céljából. A gyermekkel való egyéni foglalkozás mellett szülőkonzultációt biztosítok.

 

Pár- és családkonzultáció

A család tagjai folyamatos hatást gyakorolnak egymásra. A családkonzultáció, a családtagok közötti kapcsolati összefüggések megfigyelése, megértése által a család egészének működésére koncentrál. Teret ad arra, hogy a megoldásokat is együtt keressük.

  • családi krízis- és válsághelyzetek (normatív krízisek, válás, kapcsolati konfliktusok stb.)
  • „problémahordozó” a családban (iskolai, óvodai jelzés stb.)
  • mozaik családok nehézségei
  • családi kommunikáció zavara
  • sérült gyermeket nevelő család
  • a család aktuális élethelyzeti nehézségei
  • munkahelyi stressz, pályaválasztás, pályaelhagyás
  • párkapcsolati problémák
  • érzelmi, anyagi leválás a szülőkről, elindulás az életben
  • gyermekvállalás